ZŠ Štíty, okres Šumperk, hledá učitele na 1. a 2. stupeň s aprobací ČJ.
 
V případě zájmu, kontaktujte ředitelku školy, Mgr. Ilonu Haasovou, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Aktuální informace k zadávání kvalifikačních prací

KČJL upozorňuje studenty, kteří dosud nemají zadané téma kvalifikační práce (bakalářské či magisterské) a uvažují o tématech z oblasti českého jazyka a literatury, že se mohou obrátit na tyto členy katedry: dr. Luboše Veselého,  Mgr. Veroniku Krejčí, doc. Hanu Marešovou, doc. Stanislava Štěpáníka, doc. Igora Fice.

Předpokládáme, že studenti, kteří si chtějí s členy KČJL domluvit vedení svých prací, kontaktují vyučujícího co nejdříve e-mailem a dohodnou si konzultaci k tématu a struktuře dané práce. Připomínáme, že vypsaná témata, z nichž jsou ještě některá volná, byla v říjnu 2020 zveřejněna v Aktualitách na webu katedry. Student samozřejmě může také navrhnout vlastní téma, které s vedoucím práce projedná. Vyučující vedou práce v rámci svého odborného zaměření.

dr. Jana Sladová

Zámek Častolovice hledá průvodce pro sezónu 2021

Požadavky: zájem o obor, znalost cizího jazyka, komunikativnost, příjemné vystupování

Nabízíme: práci v mladém kolektivu, ubytování.

Své životopisy můžete zasílat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zámek Častolovice, Masarykova 1, 517 50 Častolovice, www.zamek-castolovice.cz

Bylo oficiálně vyhlášeno výběrové řízení na studijní pobyty Erasmus+ pro rok 2021/2022, vše najdete v aplikaci Erasmusplus.upol.cz (najdete na Portálu UP).

V případě dotazů prosím pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážené studentky, vážení studenti,

konzultační hodiny členů KČJL se od 4.1.2021 do odvolání konají pouze po předcházející dohodě e-mailem.

Toto opatření se týká i doktorandů KČJL.

 

Vážené kolegyně,
Vážení kolegové,
vzhledem k současné situaci si dovoluji zaslat instrukce či návod na způsob zadávání kvalifikačních prací v tomto akademickém roce.
Oproti minulému akademickému roku byl postup je mírně modifikován, a to z důvodu omezené přítomnosti studentů na fakultě.

Postup:

Instrukce k zadávání kvalifikačních prací (bakalářských a diplomových) v akademickém roce 2020/2021   

  1. Student si osobně či elektronicky (mimo modul témat VŠKP) domluví s vybraným vyučujícím téma a jeho obsah (tzn., měli by se domluvit na všech náležitostech nutných pro zadání: název, pokyny pro vypracování, literatura apod.). 
  2. Pokud je student s vyučujícím domluven, tak aplikuje postup dle prezentace uvedené na adrese: https://portal.upol.cz/StagImages/SjednoceniPristupuZadavaniPodkladuVSKP.pdf 
    Zde je nutné, aby student splnil všechny předepsané kroky, především potom krok "samoschválení", kdy návrh tématu odešle k definitivnímu schválení vyučujícímu (v postupu je to stránka číslo 8), pokud toto neučiní, tak se to vyučujícímu nezobrazí. 
  3. Vyučující potom může v portálu STAG (stag.upol.cz) v modulu témata VŠKP téma schválit, či vrátit studentovi k dopracování. Pokud je téma vyučujícím/vedoucím schváleno (vyučující/vedoucí do poznámky uvede větu: „Souhlasím se zadáním“), tak jej student může vytisknout. V případě vrácení vyučující uvede důvody a doporučení k doplnění.
  4. Vytištěný formulář zadání student podepíše a jako scan podepsaného dokumentu zašle ze své univerzitou přidělené e-mailové adresy vedoucímu. 
  5. Vedoucí práce po doručení scanu zadání formulář vytiskne, podepíše a odevzdá k podpisu vedoucímu svého pracoviště, a to v minimálně dvou vyhotoveních.  Vedoucí pracoviště tedy vše schvaluje pouze písemně, mimo modul témat VŠKP. 
  1. Po podpisu vedoucím pracoviště je jedno zadání doručeno pracovištěm na studijní oddělení. 
  2. Na základě toho potom studijní oddělení zkopíruje téma do formuláře "Podklad pro zadání tématu kvalifikační práce.  

V případně nutnosti či dalších doplňující otázek mě prosím kontaktujte. Uvedený návod naleznete také v příloze tohoto e-mailu a v případě potřeby jej můžete distribuovat svým studentům.


Děkuji za spolupráci.
S pozdravem
Pavel Neumeister

Mgr. Pavel Neumeister, Ph.D.
proděkan pro studijní záležitosti
Univerzita Palackého v Olomouci
Pedagogická fakulta | Ústav pedagogiky a sociálních studií
585 635 154 | 607 100 821
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.upol.cz

Zámek Častolovice hledá průvodce. Více informací najdete zde.

Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku hledá učitele s aprobací ČJL a AJ. Podrobnosti naleznete zde.

Vážení studenti, vážení kolegové,

dovolujeme si tímto informovat o on-line konferenci Genderové perspektivy v humanitních vědách, která se uskuteční už tento pátek (6.11.2020).

Více informací najdete zde: https://gender.ff.cuni.cz/doktorandska-konference-2020/

Samotný program najdete zde: https://gender.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/sites/164/2020/10/Program-Genderov%C3%A9-perspektivy-v-humanitn%C3%ADch-v%C4%9Bd%C3%A1ch-1.pdf

Zájemkyním a zájemcům pošlou organizátoři odkaz na Zoom, stačí napsat jim na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Prosím věnujte pozornost souhrnné nabídce stáží ve všech Českých centrech v zahraničí pro studenty VŠ na rok 2021:

ČC Athény

ČC Berlín

ČC Bratislava

ČC Brusel

ČC Budapešť - 2 typy stáží: kulturní management/grafika+fotografie

ČC Bukurešť

ČC Kyjev -  lektorská stáž (výuka češtiny pro cizince)

ČC Londýn – 2 typy stáží: kulturní management/překladatelství

ČC Madrid

ČC Milán

ČC Mnichov

ČC Moskva - 2 typy stáží: kultura+administrativa / lektorská (výuka češtiny pro cizince)

ČC New York

ČC Paříž - 2 typy stáží: kultura+administrativa / grafika+fotografie

ČC Rotterdam

ČC Řím

ČC Stockholm

ČC Sofie

ČC Tokio

ČC Varšava

ČC Vídeň

Témata kvalifikačních prací jsou ke stažení zde.

Vážení studenti,

informujeme tímto o tom, že Mgr. Petr Šulc nebude v době trvání mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s epidemií nemoci Covid-19 osobně přítomný na KČJL.

Konzultace budou probíhat v době vypsaných konzultačních hodin on-line na platformách MS Teams, nebo Zoom, a to vždy po předchozí domluvě přes e-mail.

Dobrý den,

dovolujeme si vás oslovit s nabídkou akce pro češtináře na 2. stupni, na víceletých gymnáziích, na středních školách, ale také pro studenty češtiny na vysokých školách. Akci organizuje Nakladatelství Fraus, které se věnuje nejen vydávání učebnic a pracovních sešitů, ale zajišťuje také vzdělávání učitelů. Spolupracuje s mnoha výbornými lektory a pravidelně s nimi  připravuje nové semináře pro učitele.

Bohužel díky epidemiologické situaci se tradiční konference pro češtináře nemůže uskutečnit naživo. Po dohodě s lektory proběhne konference v on-line podobě, aby nápady a inspirace  ze seminářů mohla být učitelům a studentům předána alespoň touto formou. Jedná se o akreditovaný program, který je složen z 12 seminářů, jež jsou doplněny doprovodnými materiály, pracovními listy a různými aktivitami. Více informací naleznete zde – konference pro češtináře.

V případě dotazů, prosím, kontaktujte Mgr. Libuši Cardovou:

Mgr. Libuše Cardová

Garantka akce

Nakladatelství Fraus

Edvarda Beneše 72

301 00 Plzeň

Tel.: +420 602 271 832

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web: www.fraus.cz

Vážení studenti, jsem k dispozici s případným online konzultacím - prostřednictvím MS Teams, Zoom, Google Meet, Jitsi či BigBlueButton. Na konzultace se můžete objednat prostřednictvím email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Formulář Čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění můžete stahovat zde.

Aktuální informace naleznete na stránce: https://www.pdf.upol.cz/covid-19/

Olomoucké dobrovolnické centrum, z.s. (JIKA ODC, z.s.) hledá dobrovolníky pro doučování dětí z ohrožených rodin (Klokánek, FOD a Domovy pro matky s dětmi).
Kontakt viz níže.

Základní škola Přerov (U Tenisu 4) hledá od 1. 1. 2021 učitele českého jazyka jako zástup za MD. Jde o úvazek 1,0 v kombinaci ČJ+OV (či jiné kombinace s českým jazykem). Vhodně např. pro studenty, kteří budou na jaře státnicovat.
 
Kontakt:
Mgr. Michal Pospíšil
ředitel školy
Základní škola Přerov, U tenisu 4
U tenisu 171/4, Přerov, 750 02
tel : 606 786 286, 581 701 613

Plánované exkurze z důvodu protiepidemiologických opatření pravděpodobně nebudou v dalším semestru realizovány. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Jste zde noví a od září u nás začnete studovat? Tak se k nám nezapomeňte přidat na sociáních sítích. Budujeme komunitu pedagogů, studentů, absolventů a profíků z praxe. A také tam najdete materiály, které využijete třeba u zkoušek nebo na praxi.

Na Facebooku nás najdete na: https://www.facebook.com/kcjlpdfup/
Na Instagramu nás najdete na: https://www.instagram.com/kcjlpdfup/

Pouze pro studenty KČJ: 3 roč. Bc + NMgr. V termínu od 18. 7. do 16. 8. 2020 se bude na Filozofické fakultě UP konat Letní škola slovanských studií (https://www.lsss.upol.cz/). Nabízíme vám možnost lektorské stáže se zaměřením na výuku českého jazyka pro cizince, za kterou vám můžeme poskytnout kredity (1; + 1 pro NMgr. studenty) a certifikát o absolvování stáže, který vystaví vedení LSSS (při FF UP). Výuka češtiny probíhá v menších skupinách, rozdělených podle úrovní Čj (od začátečníků po pokročilé/advanced). V případě zájmu budete přiděleni jako asistenti/asistentky ke zkušenému lektorovi, který vás bude postupně zapojovat do výuky; vaše účast bude zahrnovat mj. opravy a zadávání testů, procvičování jednotlivých gramatických jevů se studenty, vedení dílčích aktivit v hodině apod. Je nutné vždy zapojit se do výuky min. jeden týden, tj. od pondělí do pátku, a to v týdnech (1) 27.–31. 7.; (2) 3.–7. 8. a (3) 10.–14. 8. Počet míst je omezený! Angličtina na komunikativní úrovni je výhodou.

V případě zájmu (příp. s dotazy) se prosím hlaste u dr. M. Kříže, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 3. 7. 2020.

Prosím věnujte pozornost NABÍDCE nových pracovních stáží v rámci Erasmu+ vypsaných pro léto 2020 a zimní semestr 2020-21.

Vážené studentky, vážení studenti,

chtěl bych Vás tímto poprosit o vyplnění dotazníku, který se zabývá Vašimi zkušenostmi s implementací tematiky šoa do výuky literární výchovy na druhém stupni základní školy. Dotazníkové šetření je součástí komplexního výzkumu, jehož cílem je podat komplexní deskripci situace v oblasti integrace vymezeného fenoménu do výuky literatury na druhém stupni základní školy.

Vyplněním dotazníku přispějete k podrobnému popisu dané situace, a to pohledem Vás, budoucích učitelů Českého jazyka a literatury.

Odkaz na dotazník: https://www.survio.com/survey/d/A1M1S8D8Y9A1K8P2W 

Mnohokrát Vám děkuji a těším se na případnou další spolupráci.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Milan Mašát


Nabídka práce - ZŠ Štíty (okres Šumperk) - učitel/ka s aprobací ČJ
15. 02. 2021

ZŠ Štíty, okres Šumperk, hledá učitele na 1. a 2. stupeň s aprobací ČJ.   V případě zájmu, kontaktujte ředitelku školy, Mgr. Ilonu Haasovou, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před...

Libuše Kalová

Číst dál...

Aktuální informace k zadávání kvalifikačních prací
08. 02. 2021

Aktuální informace k zadávání kvalifikačních prací KČJL upozorňuje studenty, kteří dosud nemají zadané téma kvalifikační práce (bakalářské či magisterské) a uvažují o tématech z oblasti českého...

Libuše Kalová

Číst dál...

Zámek Častolovice - průvodce na sezónu 2021
12. 01. 2021

Zámek Častolovice hledá průvodce pro sezónu 2021 Požadavky: zájem o obor, znalost cizího jazyka, komunikativnost, příjemné vystupování Nabízíme: práci v mladém kolektivu, ubytování. Své životopisy...

Libuše Kalová

Číst dál...

ERASMUS+ pro rok 2021/2022
08. 01. 2021

Bylo oficiálně vyhlášeno výběrové řízení na studijní pobyty Erasmus+ pro rok 2021/2022, vše najdete v aplikaci Erasmusplus.upol.cz (najdete na Portálu UP). V případě dotazů prosím pište na Tato...

Michal Kříž

Číst dál...

Konzultační hodiny členů KČJL od 4.1.2021
17. 12. 2020

Vážené studentky, vážení studenti, konzultační hodiny členů KČJL se od 4.1.2021 do odvolání konají pouze po předcházející dohodě e-mailem. Toto opatření se týká i doktorandů KČJL.  

Libuše Kalová

Číst dál...