Sledujte dění na našich facebookových stránkách a přidejte se mezi naše followery. https://www.facebook.com/kcjlpdfup/

.

Baví vás online technologie ve vzdělávání? Mediální výchova? Nebo oblast internetové bezpečnosti? Využijte šance a studujte doktorský studijní program (DSP Pedagogika) pod vedením doc. Kopeckého. Získáte přístup k unikátním informacím, vybavení a grantům. V případě zájmu kontaktujte přímo doc. Kopeckého.

Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si Vás informovat o nabídce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které vypisuje výběrové řízení na obsazení místa lektora/lektorky českého jazyka a literatury s působením na University of Glasgow v akademickém roce 2019/2020.

Podrobnosti o podmínkách výběrového řízení a požadavcích kladených na uchazeče jsou zveřejněné na stránkách MŠMT: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/vyberove-rizeni-na-obsazeni-mista-lektora-lektorky-ceskeho-3.

Děkujeme za předání těchto informací případným zájemcům a pracovištím Vaší fakulty.

S přáním hezkého dne,

Mgr. Pavel Rybář

Odborný referent

Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů

Tel.: (+420) 221 850 505

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dům zahraniční spolupráce

Na Poříčí 1035/4   |   110 00 Praha 1

www.dzs.cz   |   www.naerasmusplus.cz  

V průběhu zkouškového období LS 2018/2019 probíhají konzultace na základě individuální dohody. 

Upozorňujeme, že se po ukončení LS mění organizace našich konzultačních termínů takto: v období 6. 5. - 30. 6. a 26. 8. - 15. 9. 2019 se konzultace konají pouze po individuální dohodě (e-mailem, nebo telefonicky); v období hlavních prázdnin a čerpání dovolené se konzultace nekonají (1. 7. -25. 8. 2019). Pravidelné konzultace budou vypsané opět po zahájení semestru.

Do konce srpna je zastupující sekretářkou katedry Kateřina Marková (katerina.markova@upol.cz).

Vážení kolegové, přednáška předmětu E-Bezpečí je v podobě online videa k dispozici v systému LMS Unifor.

Semináře 17.4. zaměřené na moderní technologie (moderní trendy, e-learning) z důvodu služební cesty za doc. Kopeckého převezme dr. Kasáčková, semináře proběhnou tak, jak je naplánováno.

Připomínám blokovou výuku: 10. 4. od 9:00 ve velké aule PdF UP (nové aule). 

V týdnu od 8. 4. 2019 bude doc. Vala nepřítomen z důvodu pracovní cesty. Konzultační hodiny se nekonají.

Náhradní výuka je zajištěna.

Bloková výuka proběhne v několika termínech, vzhledem k omezené kapacitě laboře je nutné se na daný termín zaregistrovat.

Termíny:

17. dubna 2019 od 9:00 na N32

17. dubna 2019 od 12:00 na N32

24. dubna 2019 od 9:00 na N32

24. dubna 2019 od 12:00 na N32

Vážení kolegové, obracím se na Vás s nabídkou stáže Českého centra Kyjev. Jedná se o pozici lektora českého jazyka pro cizince od 1. 4. 2019 do 24. 6. 2019 (odjezd ideálně během víkendu 30.3. 2019), dokončení výuky právě probíhajícího semestru v Zaporoží. Není nutné pedagogické vzdělání, ale hlavně "chuť učit". Pro bližší informace mne prosím kontaktujte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na tel.: 601 342 115, abychom si případně mohli domluvit osobní schůzku.

Děkuji. Srdečně
Panchártková, Iva, 
České centrum Kyjev

Ve středu 20. 3. 2019 se uskuteční plánovaná exkurze do Prahy. Účastníci musí mít odevzdané přihlášky (s číslem ISIC) a zaplacený poplatek nejpozději v pondělí 18. 3. 2019 do 13 hodin (kontakt: dr. Sladová, dr. Jakubíček).

Program: Národní památník hrdinů heydrichiády (historická expozice, pietní místo, dokumentární film, pravoslavný kostel); Karlovo náměstí, Emauzy, Tančící dům, Rašínovo nábřeží, Národní třída. 

Základní harmonogram: Doprava do Prahy i zpět individuálně. Sraz v 9.45 hod. v přízemí budovy Hlavního (vlakového) nádraží v Praze u prodejny knih NEOPALLADIUM. Společný odjezd metrem v 10.00 hod. - každý si zajistí vlastní jízdenku. Předpokládané ukončení exkurze v 16 hodin u Národního divadla.

 Nezapomeňte: kartu ISIC, OP, průkaz pojištěnce ZP, mobil, léky (alergie aj.), jízdenky + slevové karty na individuální dopravu, finance (stravování aj.), deštník, vhodný oděv a obuv (myslete na to, že velkou část dne budeme „na nohou“)…a hlavně dobrou náladuJ! Upozornění: Dodržujte zásady bezpečnosti, hlídejte své osobní věci a doklady. Je vhodné mít u sebe mobilní telefon s kontakty na někoho z účastníků exkurze. Telefonní kontakt na dr. Jakubíčka: 739121305.

Od 13. do 15. března bude doc. Kopecký z důvodu čerpání dovolené nepřítomen. Stejně tak nebude probíhat pondělní výuka a konzultace, úterní seminář a konzultace proběhnou beze změny.

Konzultační hodiny doc. Valy se v týdnu od 11. do 15. 3. 2019 nekonají. Výuka v daném týdnu probíhá beze změny.

Z důvodu dlouhodobé pracovní neschopnosti zastupuje sekretářku Petru Jurníkovou paní sekretářka Kateřina Marková. Tu můžete kontaktovat prostřednictvím univerzitní e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V aplikaci Erasmusplus.upol.cz bylo vypsáno dodatečné výběrové řízení (VŘ) pro Erasmus+ pobyty v akademickém roce 2019-2020 (oba semestry). Přihlášky je možné podávat v systému do 15. 3. 2019. VŘ je vypsáno je pro University of Maribor (Slovinsko) a University of Wroclaw (Polsko). V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Výuka doc. Kopeckého 5. března a 11. března nebude z důvodu služební cesty realizována.

Využijte jedinečnou příležitost ukázat, na čem voblasti vědy, výzkumu a umělecké činnosti pracujete! Přihlaste se do oborového kola 13: ročníku konference Studentské vědecké a umělecké odborné činnosti.

svoc plakatek.

21. února 2019 předal v aule PdF UP rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. Jaroslav Miller ocenění za nejlepší bakalářské a diplomové práce a sportovní výkony studentů a také čestná uznání za publikované odborné práce. Naše katedra má na akci hned 3 zástupce: Čestné uznání za svou novou monografii získává doc. Kamil Kopecký a jeho spoluautor dr. Szotkowski, cenu rektora UP za nejlepší studentskou vědeckou práci pak získává Bc. Pavel Čureček za svou práci o youtuberingu, stejné ocenění pak získává naše studentka Bc. Jana Horčičáková za svou práci o životním příběhu jedince se syndromem CAN. Gratulujeme.

Sdělení pro studenty předmětu NSH2Q (Historická mluvnice) 

V pondělí dne 25. 2. 2019 se výuka NSH2Q z důvodu mé účasti na inauguraci děkana CMTF nekoná. Náhrada za výuku bude předána následující týden. 

Děkuji za pochopení. 

S pozdravem 

Hana Marešová 

 

Bloková výuka E-Bezpečí proběhne 10. dubna 2019 od 9:00 ve staré nové aule PdF UP. Pro ty, kteří v daný termín nemohou, vypíšeme termíny náhradní.

Přednášky a semináře E-Bezpečí a E-learning pro učitele budou realizovány v průběhu semestru v tematických blocích, přihlášené budeme v předstihu informovat pomocí e-mailu a prostřednictvím tohoto webu.

Vyučovanie predmetu Literárna onomastika s prof. Pavlom Odalošom bude vo štvrtok 14. 2. 2019 od 11,30 do 12,14 v N22.


Facebookové stránky katedry
05. 09. 2019

Sledujte dění na našich facebookových stránkách a přidejte se mezi naše followery. https://www.facebook.com/kcjlpdfup/ .

Kamil Kopecký

Číst dál...

Nabídka doktorského studia: doc. Kopecký
04. 06. 2019

Baví vás online technologie ve vzdělávání? Mediální výchova? Nebo oblast internetové bezpečnosti? Využijte šance a studujte doktorský studijní program (DSP Pedagogika) pod vedením doc. Kopeckého....

Kamil Kopecký

Číst dál...

Nabídka: Místo lektora/lektorky českého jazyka a literatury s působením na University of Glasgow
23. 05. 2019

Vážená paní, vážený pane, dovolujeme si Vás informovat o nabídce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které vypisuje výběrové řízení na obsazení místa lektora/lektorky českého jazyka a...

Kamil Kopecký

Číst dál...

Změna konzultačních hodin - doc. Řeřichová
13. 05. 2019

V průběhu zkouškového období LS 2018/2019 probíhají konzultace na základě individuální dohody. 

Vlasta Řeřichová

Číst dál...

Informace o změně konzultačních termínů dr. Sladové a doc. Fice
10. 05. 2019

Upozorňujeme, že se po ukončení LS mění organizace našich konzultačních termínů takto: v období 6. 5. - 30. 6. a 26. 8. - 15. 9. 2019 se konzultace konají pouze po individuální dohodě (e-mailem,...

Kamil Kopecký

Číst dál...